Štartová listina – stíhacie preteky – muži – SP Kontiolahti: Martin Fourcade sa rozlúči s aktívnou kariérou

Štartová listina – stíhacie preteky – muži – SP Kontiolahti: Martin Fourcade sa rozlúči s aktívnou kariérou

Foto: Marek Černák

Fenomenálny Martin Fourcade sa dnes v rámci záverečných stíhacích pretekov sezóny Svetového pohára v biatlone vo fínskom Kontiolahti rozlúči s aktívnou kariérou. Svoje rozhodnutie oznámil len včera večer prostredníctvom sociálnych sietí.

Biatlonový kráľ uplynulého desaťročia má stále šancu na veľký i malý krištáľový glóbus, čo by preňho bola krásna bodka za výnimočným príbehom. Už teraz má 31-ročný Francúz istotu malých glóbusov za šprint a vytrvalostné preteky.

V boji o celkové prvenstvo má Fourcade (880) aktuálne náskok na Johannesa Thingnesa Boeho (870) 10 bodov, no dva najhoršie výsledky sa budú škrtať. Na základe toho aktuálne virtuálne vedie Nór o 46 bodov, keďže Fourcadovi sa odpočítajú body za 14. miesto v pretekoch s hromadným štartom v Novom Měste na Morave a za 12. priečku v šprinte v Annecy – Le Grand Bornand. Boe neodpočíta nič, pričom vynechal dve zastávky SP.

O malý krištáľový glóbus za „stíhačku“ môžu bojovať hneď viacerí pretekári, momentálne je prvý Emilien Jacquelin so 184 bodmi. Jeho najreálnejší vyzývatelia sú Quentin Fillon Maillet (176), Johannes Thingnes Boe (174), a Martin Fourcade (170). Za priaznivých okolností majú ešte šancu na malý glóbus Alexander Loginov (161), Tarjei Boe (155), Simon Desthieux (143), Vetle Sjaastad Christiansen (137) a Arnd Peiffer (127).

Program – SP Kontiolahti

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km – 13:45 (RTVS Dvojka, Eurosport)

kontiolahtistihackamuzistartovkaBT_C51C_1.0 (1)

Autor: Martin Horváth