SP Kontiolahti: V napínavom súboji veľký glóbus pre Dorotheu Wiererovú, premiérové prvenstvo Julie Simonovej

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

V napínavom súboji veľký krištáľový glóbus vybojovala obhajkyňa Dorothea Wiererová o 13 bodov pred Tiril Eckhoffovou. Premiérové prvenstvo si v záverečných stíhacích pretekoch pripísala Julia Simonová, ktorá dobehla do cieľa v čase 30:43,5 pri bilancii 0+1+0+1.

Z úvodnej streleckej položky odchádzala ako prvá Franziska Preussová, následne sa dostala do vedenia Markéta Davidová. Češka spravila až dve chyby na tretej streľbe a vedúcej priečky sa ujala Tiril Eckhoffová. Vďaka tomu mala Nórka vo svojich rukách súboj o celkové prvenstvo. Na streleckej zastávke číslo štyri však minula až trikrát a napokon dobehla do cieľa ako desiata. Talianka Dorothea Wiererová skončila hneď za ňou, vďaka čomu obhájila veľký glóbus. Náplasťou pre Eckhoffovú môže byť malý glóbus za stíhacie preteky. Premiérové víťazstvo zaknihovala Julia Simonová, ktorá zvládla záverečnú „stojku“ najlepšie zo všetkých.

Druhá priečka patrila Seline Gasparinovej, Švajčiarka mala manko 17,3 sekundy pri bilancii 1+2+1+0. Tretie miesto obsadila Lisa Vittozziová, pretekárka z Talianska zaznamenala stratu 20,9 sekundy pri streleckom výkone 1+1+1+1.

Slovenský tím sa na dnešných pretekoch nezúčastnil, keďže kvôli hrozbe koronavírusu odcestoval vládnym špeciálom na Slovensko.

Výsledky – stíhacie preteky na 10 km – SP Kontiolahti

kontiolahtistihackazenyvysledkyBT_C77D_1.0 (13)

Autor: Martin Horváth