Aleksander Aamodt Kilde získal veľký krištáľový glóbus, SP v Kranjskej Gore bol zrušený

Foto: Erich Spiess/Red Bull Content Pool

Aleksander Aamodt Kilde získal veľký krištáľový glóbus, pričom záverečný Svetový pohár v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore bol z dôvodu možného šírenia nákazy nového koronavírusu zrušený.

Po osemročnom kraľovaní Marcela Hirschera sa dostal na trón Aleksander Aamodt Kilde, ktorý zbieral body najmä v rýchlostných disciplínach a v obrovskom slalome. Na záver sezóny sa  očakával veľký súboj Kildeho s Alexisom Pinturaultom, keďže rozdiel v konečnom účtovaní je len 54 bodov. Francúzovi napokon ostala „iba“ malá guľa za alpskú kombináciu.

Malé glóbusy za slalom a obrovský slalom vybojoval Kildeho krajan Henrik Kristoffersen. Mladý Nór zvíťazil v slalome len o 2 body pred Clementom Noelom a v „obráku“ mu patrilo víťazstvo o 6 bodov pred Alexisom Pinturaultom. V super-G sa tešil z prvenstva Mauro Caviezel zo Švajčiarska a v zjazde jeho reprezentačný kolega Beat Feuz.

Jediný Slovák s bodovanými umiesteniami Adam Žampa skončil 35. v klasifikácii obrovského slalomu a 120. v celkovom poradí.

Autor: Martin Horváth