Petra Vlhová v alpskej kombinácii v Crans Montane vypadla po neštastnom špicare

Nedeľný deň bol vo švajčiarskej Crans Montane venovaný alpskej kombinácii. Petra Vlhová v slalomovej časti vypadla, keď dostala špicara.

Mladá hviezda alpského lyžovania si preteky rozbehla výborne. Po super-G bola druhá so stratou 0,58 sekundy na svoju aktuálne najväčšiu rivalku z Talianska Federicu Brignoneovú. V slalome sa jej prihodila neštastná chyba, keď v spodnej časti trate jej prešla tyčka pomedzi lyže a teda neprešla bránu správne.

Víťazkou dnešných pretekov sa stala Federica Brignoneová s víťazným časom 1:56,24. Svoje kariérne maximum a druhé miesto v alpskej kombinácii si vybojovala Rakúšanka Franziska Gritschová. Stupne víťazov doplnila s prvým pódiom v alpskej kombinácii Češka Ester Ledecká.