Majstrom sveta v „masáku“ sa stal Johannes Thingnes Boe, Martin Otčenáš si pripísal ďalšie body

Foto: Petr Slavík/ český biatlon

Program Majstrovstiev sveta v biatlone vyvrcholil mužskými pretekmi s hromadným štartom. Martin Otčenáš do cieľa prišiel ako 30 v poradí.

Nór Johannes Thingnes Boe v upršaných talianských podmienkach predviedol ako jediný zo štartového pola čistú streľbu a vybojoval si titul majstra sveta. Striebornú medailu si hlavne vynikajúcim behom po troch trestných okruhoch zabezpečil Quentin Fillon Mailet. O bronzovú medailu sa bojovalo až do posledných metrov, súboj vyhral Francúzsky reprezentant Emilien Jacquelin.

Martin Otčenáš premiérovo vo svojej kariére štartoval v pretekoch s hromadným štartom. Na každej streleckej položke chyboval raz a skončil tridsiaty, Martin si pripísal body do hodnotenia SP.

Vyjadrenie Martina Otčenáša: „Dosť som na sebe v dnešných pretekoch cítil, že som chorý. Ja som hlavne rád, že som sa dostal a mohol som štartovať v „masáku“. Myslím si, že mix štafeta bola dobrý výkon, šprint bol veľmi dobrý, stíhačka až na tie ležky ako tak a potom to už išlo dolu vodou. Sám si spravím z toho nejaké závery, som spokojný. Trochu mi chuť pokazil tento záver, ale nevadí ideme ďalej.“

Výsledky pretekov s hromadným štartom – muži:

Autor: Ivana Drobáňová