MS Anterselva: Ivona Fialková vybojovala v „stíhačke“ debutové malé pódium

Ivona Fialková vybojovala v stíhacích pretekoch na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve debutové malé pódium, keď obsadila kvalitné 6. miesto s odstupom 35,7 sekundy pri streľbe 2+0+0+0.

Slovenská reprezentantka vyštartovala do pretekov s číslom deväť, ktoré si priniesla po výsledku z piatkového šprintu. Úvodná strelecká položku priniesla stále ešte len 25-ročnej pretekárke po dvoch chybičkách 30. miesto, čo si chcela vylepšiť. Svoju cestu nahor Ivka zahájila nulou na druhej „ležke“, vďaka čomu sa posunula na 26. priečku. Následne sa rodáčka z Čierneho Balogu nemýlila ani pri „stojke“ a bola už 14. v poradí. Majstrovsky si členka VŠC Dukla Banská Bystrica poradila aj so záverečnou streľbou, čím sa zaradila na 8. pozíciu. Napokon po rýchlom bežeckom kole Ivona Fialková dokázala vybojovať životnú 6. priečku.

„Prvá položka bola za dva a už som sa prepadla dozadu štartového poľa. Potom som sa už zrovnala a išla som pekne nula, nula a nula. Na poslednej položke som strieľala na trinástke a vravím si, že už si to môžem užiť. Môj cieľ dnes bol získať, body aby som v nedeľu o týždeň mohla bežať preteky s hromadným šatartom. Hovorím si, že to sa mi už hádam podarí a nejako to strelím. Bola to nula a nakoniec som mohla bojovať ešte aj o top šesť. Verím, že mám ešte čo ukázať. Sú tam vytrvalostné preteky a tam sa to môže podariť naozaj každému a už tam pôjdem z radosťou. Je to tu náročné potrebujem si oddýchnuť. Ďalšie preteky sú ďalšie šance a budem sa snažiť urobiť si radosť aj v ďalšom týždni, aby som z týchto majstrovstiev odchádzala spokojná,“ vravela v cieli šiesta žena dnešných pretekov.

Zlatom potešila domáce tribúny Dorothea Wiererová, ktorá zaznamenala víťazný čas 29:22,0 pri streleckom výsledku 0+0+0+1. Striebro získala obhajkyňa titul z vlaňajška Denise Herrmannová, Nemka mala v cieli stratu 9,5 sekundy so streľbou 1+0+1+1. Bronz patril majsterke sveta z piatkového šprintu Marte Olsbuovej Roeiselandovej, Nórke namerali manko 13,8 sekundy po troch chybách na strelnici.

Paulína Fialková skončila na 17. mieste, pričom zaknihovala odstup 1:32,2 s bilanciou 1:02,1.