SP Kranjska Gora: Skvelá Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome na pódiu!

Foto: Martin Horváth

Skvelá Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore na pódiu, keď obsadila 2. priečku s odstupom 0,34 sekundy.

Slovenská reprezentantka predviedla vynikajúcu prvú jazdu, vďaka čomu mala nakročené k víťazstvu. Výborne si stále ešte len 24-ročná Liptáčka počínala aj v druhom kole, v ktorom nespravila žiadnu výraznejšiu chybu. Sympatická Slovenka napokon obsadila druhé miesto.

“Samozrejme, mrzí ma, že som si neudržala pozíciu. Jazdím momentálne na víťazstvá, takže ma to bude mrzieť. Alice však dnes bola lepšia, pričom v prvom kole urobila chybu. Vedeli sme, že pôjde naplno druhé kolo. Dala nádhernú jazdu a som druhá. Teší ma, že som získala body na Federicu. Fede to trocha pokazila, ale do konca sezóny máme ešte ďaleko. Vôbec neriešim tabuľky. Dnešné druhé miesto je skvelé, ale chcela som potvrdiť pozíciu z prvého kola,” vravela v cieli druhá žena dnešných pretekov.

Famózne druhé kolo predviedla Alice Robinsonová z Nového Zélandu, ktorá vďaka tomu zvíťazila v čase 1:54,66. Iba 18-ročná špecialistka na obrovský slalom si pripísala druhé prvenstvo v kariére. Tretia pozícia patrila domácej Mete Hrovatovej a Wendy Holdenerovej zo Švajčiarska, pričom zaznamenali zhodnú stratu 1,59 sekundy.

Zajtra je v Kranjskej Gore na programe slalom, v ktorom bude štartovať Petra Vlhová.

Výsledky – obrovský slalom – SP Kranjska Gora

kranjskagoraobrak2020AL5105RLR2

Autor: Martin Horváth