MS Anterselva: Martin Otčenáš si v šprinte pripísal životný výsledok

Foto: Ivana Drobáňová

Martin Otčenáš si v šprinte na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve pripísal životný výsledok, keď skončil na 13. mieste s odstupom 1:11,2 pri bilancii 0+0.

Slovenský reprezentant zvládol úvodnú streleckú položku bravúrne a zaradil sa na 21. pozíciu. Skúsený 32-ročný pretekár sa nemýlil ani na druhej streľbe a priebežne bol 15. v poradí. Napokon si Martin Otčenáš po záverečnom bežeckom okruhu vybojoval kariérne maximum v podobe 13. priečky.

„Celú sezónu som si predstavoval, že sa mi podarí predviesť podobný výkon, hlavne na strelnici. Takisto som sa chcel čo najmenej vytrápiť v behu. Chcel som na strelnici spraviť to, čo robím na tréningu. Tam je to vždy bez problémov. Chcel som dokázať aj ľudom, ktorí majú vo mňa dôveru, že to nie je zbytočné a také zlé, ako to väčšinou vyzerá vo výsledkovej listine. Nepripúšťal som si nervozitu. Myslím si, že som dosť skúsený na to, aby som využil šancu, ktorú sa mi nepodarilo využiť na olympiáde v Pjongčangu. Chcel som spraviť maximum, aby to bolo čo najlepšie“ vravel pre RTVS v cieli 13. muž dnešného zápolenia.

Zlatú medailu získal Alexander Loginov, Rus s dvomi nulami preťal cieľ vo víťaznom čase 22:48,1. Pre 27-ročného pretekára je to debutový titul svetového šampióna. Rýchle nohy preukázal strieborný Quentin Fillon Maillet z Francúzska, ktorý stratil 6,5 sekundy pri bilancii 1+0. Stupne víťazov skompletizoval bezchybný Martin Fourcade, fenomén posledných rokov mal manko 19,5 sekundy.

Do stíhacích pretekov sa kvalifikoval aj Šimon Bartko, pričom zaknihoval 43. miesto s odstupom 2:01,3 pri streľbe 1+1. „Vyzerá to tak, že trať nám sadla. Dúfam, že to tak bude aj pokračovať. Stále je náročné bojovať o body. V stíhacích pretekoch je základ dobre strieľať, uvidíme zajtra,“ nechal sa počuť stále ešte len 23-ročný talentovaný biatlonista.

Tomáš Hasilla (2+3; +4:13,6) prišiel do cieľa na 95. pozícii.

Zajtra sa v Anterselve uskutočnia stíhacie preteky žien a mužov s Ivonou Fialkovou, Paulínou Fialkovou, Martinom Otčenášom a Šimonom Bartkom.

Výsledky – šprint mužov na 10 km – MS v Anterselve

anterselvasprintotcenaszivotnyBT_C77B_1.0 (9)

Autor: Martin Horváth