Sestry Fialkové zhodnotili svoje vystúpenie v rýchlostných pretekoch na MS v Anterselve

 

Dnešné rýchlostné preteky vyšli Ivone Fialkovej, ktorá dokonca bojovala o stupne víťazov. Napokon však z toho bolo deviate miesto, ktorým vyrovnala svoj životný výsledok z Osla 2017/2018. „Som veľmi šťastná. Je to asi môj najlepší výkon v doterajších Svetových pohárov, ktoré jazdím,“ tešila sa v cieli pre kameru RTVS mladšia zo sestier Fialkových.

Strelnica bola mimoriadne náročná. V štartovom polo 101 pretekárok vybielili všetkých 10 terčíkov iba tri biatlonistky. Ivone ušla až posledná desiata rana. „Na streľbe v ľahu fúkal mierny vietor. Uvažovala som, či na neho cvaknem alebo nie. Potom som dala jeden cvak pre istotu. Boli to však pekné centrované rany. V streľbe v stoji som hneď šla dozadu, pretože vietor sa po celý čas točil. Išla som na istotu, strieľala som pomaly. Z tej poslednej rany sa budem ešte strhávať zo sna. Neviem, čo sa tam stalo. Koncentrovala som sa na to, na čo som mala. Tie štyri rany boli tak kvalitné a ja som si myslela, že to tam padne. Už som sa videla niekde na trati a ubehol mi ten moment výstrelu. To ma možno pripravilo aj o stupne víťazov,“ zhodnotila svoju situáciu na strelnici Ivona.

Staršia zo sestier Fialkových sa umiestnila na 16. mieste. Paulína dlho bojovala o čelo. Na druhej streleckej položke však spravila dve chyby. „Šla som, čo to dalo. Snažila som sa urobiť to najlepšie, čo som vedela. Bohužiaľ mi to na streľbe v stoji nevyšlo. Bolo náročné v tom zadýchaní strieľať. Do posledného kola som šla s tým, že musím urobiť maximum, aby to bol čo najlepší výsledok a najmenšia strata. Preteky to boli dobre rozbehnuté, bude ma to mrzieť. Dnes som však šťastná za výsledky mojej sestry,“ zhodnotila Paulína Fialková.

Obe slovenské reprezentantky sa predstavia v nedeľňajších stíhacích pretekoch, kde majú dobrú východiskovú pozíciu bojovať o pódiové umiestnenia.

Autor: Nikola Baďová

Foto: FB/Paulína Fialková