MS v biatlone 2020 v Anterselve: Šprint žien aj so sestrami Fialkovými

Druhý deň na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve sa predstavia ženy v rýchlostných pretekoch na 7,5 kilometra. Zlato na minuloročnom šampionáte získala Slovenka Anastasia Kuzminová, ktorá po sezóne ukončila kariéru. Striebro získala Ingrid Tandrevoldová z Nórska a bronz tiež už neaktívna Laura Dahlmeierová z Nemecka.

K najväčším ašpirantkám na titul bude patriť duo na čele Svetového pohára. Nórka Tiril Eckhoffová sa úspešne vrátila po chorobe ziskom zlatej medaily v zmiešaných štafetách. Bežecky ani Eckhoffová ani druhá žena Dorothea Wiererová z Talianska nestačili na rýchlonohú Denise Herrmannovú z Nemecka. Tá si bude chcieť napraviť chuť po zmarených streleckých položkách. Rovnako ako aj Francúzsky Julia Simonová a Justine Braisazová, ktoré kvôli streľbe skončili so svojím tímom v poli porazených.

Češka Markéta Davidová pomohla k zisku bronzu v zmiešanej štafete. Ukázala, že je v dobrej forme a je vyrovnanou súperkou. Švédka Hanna Oebergová a Talianka Lisa Vittozziová ovládli posledné preteky s hromadným štartom v slovinskej Pokljuke. Prekvapiť môže aj nestarnúca Kaisa Mäkäräinenová z Fínska.

Prvýkrát okúsia súťažné zápolenie aj sestry Fialkové, ktoré sa rozhodli štvrtkové preteky zmiešaných štafiet vynechať. Najväčším slovenským želiezkom v ohni je Paulína, ktorá vyštartuje s číslom 21. Túto sezónu na pódiu stála raz v nemeckom Ruhpoldingu v stíhacích pretekoch. Ivona Fialková vyštartuje s číslom 10, Veronika Machyniaková  24. a Terézia Poliaková 85.

Štartová listina rýchlostných pretekov na 7,5 kilometra na MS v Anterselve:

BT_C51A_1.0

Autor: Nikola Baďová