MS 2020 v biatlone v Anterselve: Roiselandovej zlato, Ivona Fialková vyrovnala životné maximum

Rýchlostné preteky žien na 7,5 kilometra v rámci majstrovstiev sveta v talianskej Anterselve priniesli prvé individuálne medaily. Točiaci vietor na strelnici a náročná trať spôsobili, že sa veľa chybovalo. Zlatú medailu vybojovala Nórka Marte Olsbuová Roiselandová. Striebro putuje prekvapivo do Ameriky zásluhou Susan Dunkleeovej a bronz heroickým výkonom  uchmatla Češka Lucia Charvátová.

Nestratili sa ani slovenské reprezentantky. Ivone aj Paulíne Fialkovej tesne ušlo výrazne lepšie umiestnenie na strelnici. Obe reprezentantky vybielili všetkých desať terčov na prvej položke v ľahu. Ivona Fialková dokonca počas celých pretekov figurovala na prvej priečke po prvej streľbe. V stoji Ivona chybovala raz a Paulína až dvakrát. Mladšia zo sestier Fialkových tak vyrovnala svoje životné maximum z Osla 2017/2019 na deviatom mieste. Skúsenejšiu Paulínu kvalifikovali na 16. priečke.

V štartovom poli sa predstavili ďalšie dve Slovenky. Terézia Poliaková obsadila s dvoma chybami 82. miesto. Veronike Machyniakovej sa nedarilo po streleckej stránke. Spravila až šesť chýb a v cieli ju klasifikovali na 92. priečke.

V pretekoch sa nedarilo favoritkám. Zlyhali najmä Nórky a Francúzky. Vedúca žena Svetového pohára Tiril Eckhoffová sa so šiestimi chybami len tesne prebojovala do nedeľňajšej stíhačky. Preteky zakončila na 59. mieste bez bodu a v celkovom hodnotení ju na čele vystriedala Dorothea Wiererová, ktorá sa umiestnila na siedmom mieste.

Kompletné výsledky rýchlostných pretekov žien na 7,5 kilometra:

BT_C73B_1.0 (1)

Autor: Nikola Baďová

Foto: Ivana Ďurtová