MS v biatlone 2020 v Anterselve: Štartová listina zmiešaných štafiet

Foto: Ivana Drobáňová

Pretekmi zmiešaných štafiet odštartujú majstrovstvá sveta v biatlone v talianskej Anterselve. Štart je naplánovaný na 14:45.

Tímy nenechali nič na náhodu a nasadili svoje najlepšie esá. Číslo jedna ponesie štvorica z Nórska v zložení Roeiselandová, Eckhoffová, T. Boe a J. T. Boe, ktorá patrí k najvážnejším ašpirantom na víťazstvo. Francúzi s číslom dva nominovali do pretekov takisto najúspešnejšie kvarteto v sezóne- Simonová, Braisazová, Fourcade a Fillon Maillet. Domáce Taliansko s trojkou na hrudi budú reprezentovať Vittozziová, Wiererová, Hofer a Windish.

Na pódium však môže siahať prakticky ktokoľvek. Švédsko je v tejto sezóne mimoriadne silné, najmä v ženskej časti. Je otázne, či sa chytia aj muži. Nemecko po slabšom úvode šlo výkonnostne nahor. K čiernym koňom patrí aj reprezentácia Česka.

Slovensko naopak zvolilo opačnú taktiku a svoje najväčšie hviezdy v podaní sestier Fialkových sa rozhodlo šetriť do individuálnych pretekov. S číslom 16 vybehnú postupne na trať Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková, Martin Otčenáš a Michal Šima.

Kompletná štartová listina pretekov zmiešaných štafiet na MS 2020 v Anterselve:

BT_C51B2_1.0

Autor: Nikola Baďová