SP Garmisch-Partenkirchen: Petra Vlhová v najlepšej desiatke Super G

Foto: Martin Horváth

Skvelá Petra Vlhová opäť ukázala, že patrí k tým najlepším. V nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen si v Super G vyjazdila ďalšie umiestnenie v top 10, keď obsadila deviate miesto.

Najrýchlejší čas si pripísala Corinne Suterová, ktorá zvíťazila v čase 1:19,46. Dostala na čele celkového hodnotenia disciplíny. Za Švajčiarkou finišovala o +0,43 stotín sekundy Rakúska pretekárka Nicole Schmidhoferová. Dvojicu na pódiu doplnila Wendy Holdenerová. Tá stratila na svoju krajanku sedem desatín sekundy.

Slovenka mala dnes prerušený štart. Na trati pred jej jazdou spadla talianska súperka. 24-ročnú pretekárku to však nerozhodilo a odštartovala vo veľmi dobrom tempe. V druhej časti trate si stále držala medzičas na úrovni najlepšej desiatky. Sympatická Liptáčka si dnes vyjazdila 9. priečku s mankom +1,41 na víťazku.

„S tým ako som sa cítila pred štartom a aké som mala pocity počas jazdy som spokojná. Nemyslela som si, že to bude také ťažké pre mňa dnes. Hlavne po mentálnej stránke, pretože som videla ako spadla Viki a predo mnou Sofi. Neviem čo urobila ale ja som mala štart-stop. Bolo trošku ťažšie sa koncentrovať a ísť do toho naplno. Snažila som sa dať do toho všetko ale bolo to ťažké lebo trať je veľmi hrbolatá, je tam tieň a nič nevidno. Dnes to bolo aj trochu nebezpečné.“ Povedala v mixzóne pre RTVS rodáčka z Liptovského Mikuláša.

Kompletné výsledky Super G žien v Garmisch-Partenkirchene:

SuperGGaPa

Autor: Ivana Ďurtová