ZOHM Lausanne: Slovenské hokejistky získali historický olympijský bronz

Slovenského hokejistky získali historicky olympijský bronz, keď zvíťazili na olympiáde mládeže vo švajčiarskom Lausanne nad domácim výberom 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine, ktorá má v kategórii do 16 rokov dĺžku 15 minút, bol stav nerozhodný. Skóre zápasu otvorila v 19. minúte Švajčiarka Nina Harjuová. Vyrovnať dokázala o 7 minút neskôr Nina Hudáková, ktorej nahrávali Zuzana Dobiášová a Barbora Kapičáková. Slovensko zásluhou Nikoly Janekovej v priebehu 83 sekúnd otočilo stav stretnutia, pričom striebornej medailistke z hokeja 3×3 asistovala v presilovke Nina Hudáková. Do konca zápasu sa už nepresadil ani jeden z tímov a Slovensko zaknihovalo premiérový olympijský bronz z hokejových turnajov.