Skvelá Paulína Fialková druhá v stíhacích pretekoch SP v Ruhpoldingu

Foto: Petr Slavík/Český bialton

Paulína Fialková vďaka skvelému výkonu finišovala na druhom mieste stíhacích pretekov Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu. Sympatická Slovenka sa postavila na pódium s odstupom 46,3 sekundy pri streleckej bilancii 1+0+0+1.

Rodáčka z Čierneho Balogu sa od úvodu pretekov držala v popredí aj napriek tomu, že na prvej streľbe musela zamieriť do trestného kola. Pri druhej a tretej návšteve strelnice vybielila všetky terče a so svojimi súperkami Hannou Oebergovou a Dorotheou Wiererovou stíhali líderku. Na poslednej stojke strieľala Paulína s Hannou rovnako. Obe pretekárky si pripísali jednu minelu. O druhú priečku tak zápolili na okruhu. Hviezdna 27-ročná pretekárka nahodila rýchle tempo, na ktoré Švédka nenašla odpoveď, a tak Paja preťala cieľ na vynikajúcej druhej pozícii.

„Som šťastná, samozrejme. Síce to nie je prvé miesto, ale dnes to má príchuť prvej pozície. Naozaj som na to čakala skoro dve tretiny sezóny. Snažila som sa tam dostať a konečne sa mi to podarilo. Nemôžem byť s Ruhpoldingom spokojnejšia,“ povedala pre RTVS Paulína Fialková.

Systémom štart-cieľ dnes opäť zvíťazila Nórka Tiril Eckhoffová, ktorá pri streľbe 0+0+1+0 zaknihovala čas 34:08,7.

Druhá zo Sloveniek v štartovom poli Ivona Fialková finišovala na 54. priečke s mankom 5:05,7 pri streleckej bilancii 2+2+2+1.

Výsledky stíhacích pretekov SP v Ruhpoldingu

RuhSt20

Autor: Ivana Ďurtová