Fenomenálna Petra Vlhová obhájila víťazstvo v slalome SP vo Flachau!!!

Fenomenálna Petra Vlhová obhájila víťazstvo v slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Flachau, keď zaknihovala víťazný čas 1:53,65!!!

Slovenská reprezentantka sa po prvom kole pohodlne usadila na čele pretekov a vykročila za obhajobou prvenstva z minulého roka. Sympatická rodáčka z Liptovského Mikuláša od úvodu druhej jazdy išla na maximum, pričom nenechávala nič na náhodu. Peťa si poradila veľmi dobre aj s ďalšími náročnými pasážami trate, vďaka čomu si svoju pozíciu ustrážila. Prvýkrát v kariére 24-ročná Slovenka vyhrala dva slalomy za sebou, celkovo si pripísala 12. prvenstvo.

„Snažila som sa dnes ísť naplno. Aj keď to bolo veľmi tesné, ale nakoniec som vyhrala a veľmi sa teším. Neviem, či sa to dá porovnávať s vlaňajškom, lebo každé víťazstvo je špeciálne. Vyhrať tu vo Flachau opäť po roku je niečo neuveriteľné. Nebolo nič jednoduché koncentrovať sa, pretože na štarte som všetko počula. Videla som do cieľa, bolo tam veľa ľudí. Chcela som sa dať do toho všetko a vyšlo to,“ vravela v cieli pre RTVS víťazka dnešných pretekov.

Druhú priečku obsadila Anna Swennová-Larssonová zo Švédska, ktorá na Petru Vlhovú stratila 0,10 sekundy. Tretie miesto patrilo Mikaele Shiffrinovej, Američanke namerali manko 0,43 sekundy.

Lyžiarky sa v točivých disciplínach predstavia už cez víkend v talianskom stredisku Sestriere, kde sú na programe obrovský slalom a paralelný obrovský slalom.