Skokanka na lyžiach Tamara Mesíková na juniorskom turnaji v Poľsku dvakrát na pódiu

Mladé slovenské nádeje rastú aj medzi skokanmi na lyžiach. Počas víkendu sa v poľskom stredisku Szczyrk uskutočnil 16. ročník LOTOS Cupu s mottom „hľadáme nástupcov šampióna“. Súťažilo až 130 športovcov v siedmich vekových kategóriách. Výborné výsledky tu zaznamenala slovenská skokanka na lyžiach Tamara Mesíková.

V piatkovom prvom kole sa juniorka Tamara Mesíková umiestnila na krásnom prvom mieste na mostíku HS77. Nestratila sa ani v kole druhom, kedy sa opäť umiestnila na pódiu na druhej priečke. Predstavili sa aj Filip Sirági (v oboch kolách 29. miesto), Jakub Karkalík (32. a 35.) a Marek Badáni (35. a 37.) v kategórií starší žiaci. V dorasteneckej kategórií sa Erik Kapiáš umiestnil na 17. resp. 19. mieste.

Počas toho istého víkendu sa konal v ruskom Čajkovskom 15. ročník Vianočného Turné štyroch mostíkov. Na mostíku HS72 išlo o FIS preteky. V celkovom poradí sa najlepšie zo slovenských reprezentantov umiestnil Hektor Kapustík na piatom mieste (2x 6. priečka, 2x 5. priečka). Kira Kapustíková skončila ôsma a Zarka Zelenčík dvanásta.

Autor: Nikola Baďová