SP Oberhof: Paulína Fialková bola 20. v pretekoch s hromadným štartom, vyhrala Kaisa Mäkärainenová

Paulína Fialková bola 20. v pretekoch s hromadným štartom Svetového pohára v biatlone v nemeckom Oberhofe, keď zaknihovala odstup 2:36,8 pri bilancii 0+1+5+2.

Slovenská reprezentantka odštartovala vynikajúco, pričom po dvoch streľbách figurovala na 3. pozícii. Následne však zaúradoval silný vietor a Paja musela absolvovať na “stojke” až päť trestných okruhov. Strelecká položka číslo štyri priniesla 27-ročnej biatlonistke 2 chyby, Paulína Fialková napokon obsadila solídne 20. miesto.

Preteky vyhrala Kaisa Mäkäräinenová z Fínska, ktorá preťala cieľ vo víťaznom čase 39:58,9 pri streľbe 1+0+0+0. Stupne víťazov doplnili Nórky Tiril Eckohoffová (0+0+3+1; +30,2) a Marte Olsbuová Roeiselandová (1+0+1+1; +35,0).