Marius Lindvik vyhral aj tretie kolo Turné štyroch mostíkov

V tretích pretekoch 68. ročníka Turné štyroch mostíkov v rakúskom Innsbrucku vyhral nórsky skokan Marius Lindvik. Napodobnil tak víťazstvo z druhého kola. Druhé miesto obsadil Poliak Dawid Kubacki, ktorý sa dostal na čelo priebežného hodnotenia Turné. Na pódiu ich doplnil ďalší Nór Daniel André Tande.

Víťaz Lindvik viedol aj po prvom kole o 1,3 bodu pred Kubackim. To ovplyvnil výrazne vietor, ktorý ustál až keď sa predstavili prvý štyria skokani z kvalifikácie. Preto líder Turné Rjoju Kobajaši z Japonska figuroval až na 13. mieste, druhý Nemec Karl Geiger až na 23. priečke.

V druhom kole boli už poveternostné podmienky stabilnejšie a vedúca trojica zaznamenala identický výkon. Lindvik, Kubacki aj Tande dosiahli 113,8 bodu. Tretí menovaný sa dostal na pódium z dvanástej priečky.

Turné štyroch mostíkov ma tak nového lídra. Dawid Kubacki vedie s počtom bodov 830,7. Na druhé miesto sa vyšvihol Marius Lindvik, ktorý stráca 9,1 bodu. Vedúci muž Svetového pohára Rjoju Kobajaši klesol na štvrtú priečku.

Kompletné výsledky Turné štyroch mostíkov v rakúskom Innsbrucku:

skoky turne tri

Autor: Nikola Baďová

Foto: Facebook/Marius Lindvik fan page