Slováci prehrali aj proti Nórsku

Slovenským hokejovým reprezentantom sa nepodarilo vyhrať ani v druhom zápase na Švajčiarskom pohári, v súboji o tretie miesto podľahli Nórsku 1:4.

Slováci nastúpili do stretnutia v identickej zostave ako vo včerajšom vystúpení proti Olympijskému výberu Ruska, len Mateja Tomeka v bráne podľa očakávaní vystriedal Branislav Konrád. Ten inkasoval už v štvrtej minúte, Nórov poslal do vedenia útočník Popradu Jorgen Karterud. Severania boli v prvej tretine podstatne aktívnejší než naši hráči, Slovákov vysoko prestrieľali a do prestávky zvýšili na 2:0 zásluhou skúseného Jonasa Holosa.

V druhej tretine sa Slováci zlepšili, zvýšili streľbu a dočkali sa zníženia, v 25. minúte prekonal Jonasa Artzena umiestnenou strelou Marcel Haščák. Vyrovnať sa im však v druhej časti hry nepodarilo.
Tretia tretina nepriniesla očakávaný slovenský tlak, aj keď naši reprezentanti mali dobré príležitosti na vyrovnanie.

O tretí gól v slovenskej sieti sa postaral Thomas Valkvae Olsen, ktorý využil v 55. minúte využil tlak po vylúčení Adama Jánošíka. Craig Ramsay to v závere skúsil v hre bez brankára, svoj druhý gól pridal do prázdnej brány Jorgen Karterud sekundu pred koncom. Slovensko podľahlo Nórsku 1:4 a na Švajčiarskom pohári skončilo na poslednom štvrtom mieste.

Slovensko – Nórsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 25. Haščák (Ivan) – 4. Karterud, 11. Holos (Hoff), 55. Valkvae Olsen, 60. Karterud
Slovensko: Konrád (Tomek) – Ivan, Čerešňák, Kozák, Štajnoch, Ďaloga, Jánošík, Ďatelinka, Koch – Hecl, Hudáček L., Haščák – Zuzin, Kollár, Skalický – Liška, Puliš, Krivošík – Vandas, Zigo, Matoušek
Nórsko: Arntzen (Volden) – Kasastul, Holos, Bull, Krogdahl, Østby, Norstebo, Pederson – Karterud, Lindström, Reichenberg – Valkvae Olsen, Trettenes, Salsten – Rønnild, Forsberg, Hoff – Knold, Henriksen, Willman

Autor: Miroslav Binčík