Slováci na úvod Švajčiarskeho pohára podľahli po nájazdoch Olympijskému výberu Ruska

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala úvodný zápas na Švajčiarskom pohári proti Olympijskému výberu Ruska 2:3 po samostatných nájazdoch.

Zverenci Craiga Ramsayho však vstúpili do zápasu veľmi dobre, v šiestej minúte otvoril skóre Popradčan Michael Vandas. V štrnástej minúte Slováci viedli už 0:2, presadil sa útočník Čerepovca Adam Liška, no viac pukov za svoj chrbát už Konovalov nepustil.

V druhej tretine diváci v Lonza Aréne vo švajčiarskom Vispe gól nevideli, najbližšie k nemu bol opäť Michael Vandas, no jeho strela skončila na konštrukcii ruskej brány.

Debutant v reprezentácii Matej Tomek po prvýkrát inkasoval tridsaťtri sekúnd po druhej prestávke, na 1:2 znižoval útočník Avangardu Omsk Semyon Košelev. Mierne favorizovaní Rusi, ktorých tlak narastal, sa dočkali vyrovnania desať minút pred koncom zápasu. Tomeka prekonal delovkou v presilovke Michail Kotľarevsky.

Zápas skončil nerozhodne po riadnom hracom čase i päťminútovom predĺžení, o víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V tých zlyhali všetci naši strelci, naopak, Rusi premenili tri zo štyroch. Slovákov po tesnej prehre čaká súboj v piatok súboj o tretie miesto s horším z dvojice Švajčiarko – Nórsko, Rusi si zajtra zahrajú finále.

Slovensko – Olympijský tím Ruska 2:3 sn. (2:0,0:0,0:2 – 0:0, sn.: 0:3)
Góly: 6. Vandas (Zigo), 14. Liška – 41. Košelev (Dergačov), 51. Kotlarevsky (Aljajev)
Slovensko: M. Tomek – Ivan, Čerešňák, Kozák, Štajnoch, Ďaloga, Jánošík, Ďatelinka, Koch – Hecl, Hudáček, Haščák – Zuzin, Kollár, Skalický – Liška, Puliš, Krivošík – Vandas, Zigo, Matoušek
Rusko: Konovalov – Šaripzanov, Pajgin, Jermakov, Voronkov, Karpukin, Demidov, Aljajev, Pogorišny – Igumnov, Dergačov, Košelev – Kudrajvcev, Byvalcev, Tolčinsky – Kajumov, Kodola, Kovalenko – Kotlarevsky, Galimov, Cyplakov

Autor: Miroslav Binčík