SP Lillehammer: V prevahe boli Nóri a Rusi

V prevahe v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Lillehammeri boli domáci pretekári a Rusi, keďže obe krajiny zaznamenali zhodne po dve víťazstvá.

Skiatlon žien na 7,5 km klasicky + 7,5 km voľne vyhrala tamojšia Therese Johaugová časom 42:35,3, čím si pripísala 55. prvenstvo v kariére. Druhú priečku brala Jessica Digginsová z USA (+1:08,3) a tretia skončila víťazkina krajanka Heidi Wengová (+1:19,1).

Mužské preteky na 15 km klasicky + 15 km voľne dopadli najlepšie pre Alexandra Bolšunova z Ruska v čase 1:17:42,4, vďaka čomu zaťažil svoje konto 8. triumfom. Následujúcich päť pozícii vo výsledkovej listine zabrali domáci bežci na lyžiach, pričom na 2. priečke sa umiestnil Hans Christer Holund (+2,2) a tretí bol Emil Iversen (+7,9).

Štafetu žien na 4×5 km opanovali domáce pretekárky v zostave Maiken Caspersen Fallová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Therese Johaugová a Heidi Wengová časom 1:02:22,4 pred Sophie Caldwellovu, Sadie Maubet Bjornsenovou, Rosie Brennanovou a Jessicou Digginsovou z USA (+48,9) a Švédkami v zložení Emma Ribomová, Elina Roennlundová, Charlotte Kallová a Moa Lundgrenová (+1:19,7).

Mužskú štafetu na 4×10 km ovládli Rusi s označením II Ivan Jakimušin, Jevgenij Belov, Ilja Poroškin a Sergej Usťugov v čase 1:26:36,8 pred tímom Rusko I s Andrejom Larkovom, Iljom Semikovom, Denisom Spicovom a Andrejom Melničenkom (+1,3) a domácimi Nórmi I Paalom Golbergom, Hansom Christerom Holundom, Sjurom Roethem a Finnom Haagenom Kroghom (+8,9).

Slovenskí reprezentanti sa na tejto zastávke SP nezúčastnili.