Úvodné podujatie SP v Ruke ovládli Therese Johaugová a Johannes Hoesflot Klaebo

Úvodné podujatie Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke ovládli Nóri Therese Johaugová a Johannes Hoesflot Klaebo.

Therese Johaugová najskôr vyhrala preteky na 10 km klasicky časom 26:47,6 pred Kristou Pärmäkoskiovou z Fínska (+30,1) a Nataliou Neprjajevovou z Ruska (+44,4).

Alene Procházkovej namerali 70. čas dňa (+3:10,6).

V stíhacích pretekoch na 10 km Therese Johaugová potvrdila svoju vedúcu pozíciu v rámci trojetapovej mini tour a zvíťazila v čase 25:48,1. Na stupňoch víťazov ju doplnili krajanky v poradí 2. Heidi Wengová a 3. Astrid Uhrenhodlt Jacobsenová (obe +1:13,3), o ktorých výsledku musel rozhodnúť fotofiniš.

Alena Procházková obsadila napokon 70. pozíciu (+8:18,0).

Zápolenie na 15 km klasicky opanoval Iivo Niskanenová z Fínska, ktorý dosiahol čas 35:17,0. Johannes Hoesflot Klaebo (+13,0) si po triumfe v šprinte pripísal druhú priečku, tretí v poradí bol jeho kolega z reprezentácie Emil Iversen (+14,9).

Ján Koristek zaznamenal 84. priečku (+4:53,3).

Záverečnú „stíhačku“ na 15 km voľnou technikou zvládol najlepšie Johannes Hoesflot Klaebo v čase 25:39,7 pred Emilom Iversenom (+1,8) a Iivom Niskanenom (+35:22,8).

Ján Koristek preťal cieľ na konečnom 70. mieste (+7:31,3).