Biatlonistka Dorothea Wiererová pretavila svoj druhý štart na víťazstvo

Úvodné rýchlostné preteky žien na 7,5 kilometra Svetového pohára v biatlone vo švédskom Östersunde vyhrala obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu Dorothea Wiererová z Talianska. Na pódiu ju doplnili Nórka Marte Olsbuová Roeiselandová a Češka Markéta Davidová.

Prvú streľbu absolvovalo bez chyby niekoľko biatlonistiek. Medzi nimi aj Slovenka Ivona Fialková. Na čele sa držala nórska reprezentantka Tiril Eckhoffová. Tá však na druhej položke zmarila svoje šance na úspech, keď netrafila štyri terče. Vedúcu pozíciu tak zaujala Dorothea Wiererová, ktorá aj napriek jednému trestnému okruhu udržala líderskú pozíciu. Markéta Davidová a Franziska Preussová vybielili všetkých desať terčov, avšak bežecky na Talianku nestačili. Zo zadných radov zatlačila aj Marte Olsbuová Roeiselandová. Vďaka výbornému behu aj s dvoma ranami mimo obsadila druhé miesto. Dorothea Wiererová tak zaknihovala svoje ôsme víťazstvo a po zmiešaných štafetách vyhrala aj svoje druhé preteky v sezóne.

Najlepšie zo slovenských reprezentantiek sa umiestnila mladšia zo sestier Fialkových Ivona na 27. mieste (0+2) so stratou 1:11,2. Paulína Fialková obsadila 45. pozíciu (1+2) +1:37,6, debutantka vo Svetovom pohári Veronika Machyniaková so solídnou streľbou 1+1 skončila na 89. mieste (+3:28.8). Teréziu Poliakovú klasifikovali na 100. priečke (3+2) +4:16,8.