Slovenskí hokejisti zvíťazili na záver Nemeckého pohára nad domácim výberom

Slovenskí hokejisti zvíťazili na záver Nemeckého pohára nad domácim výberom, keď sa radovali z triumfu 3:2 po predĺžení.

Nemci vyhrávali zásluhou presných zásahov Eder v polovici stretnutia 2:0. V 32. sa najskôr presadil Matúš Sukeľ, ktorý zúžitkoval prihrávku svojho dvojčaťa Jakuba. Štyri minúty pred koncom stretnutia dokázal vyrovnať Filip Krivošík a išlo sa do predĺženia. V tom rozhodol o víťazstve našich reprezentantov Zuzin.

Po dnešnej výhre v predĺžení, včerajšej prehre v rovnakej fáze proti Rusku a prehratom zápase so Švajčiarmi sme sa napokon umiestnili na 4. priečke.

Nemecko – Slovensko 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)
Góly: 7. Eder (Müller), 29. Eder (Nowak, Ugbekile) – 32. M. Sukeľ (J. Sukeľ), 56. Krivošík (Rosandič, M. Sukeľ), 63. Zuzin (Kollár, Koch)

Nemecko: Niederberger – Nowak, Ebner, Wagner, Brandt, Müller, Bittner, Ugbekile – Kammerer, Schütz, Tiffels – Fischbuch, Pietta, Noebels – Dumont, Oblinger, Eder – Brunnhuber, Ziegler, Wohlgemuth

Slovensko: Godla – Čerešňák, Ďaloga, Chovan, Koch, Bodák, Rosandič – Zuzin, Zigo, Kollár – Kudrna, Hrivík, Buček – Liška, Gríger, Šišovský – Krivošík, M. Sukeľ, J. Sukeľ

Rozhodovali: Piechaczek, Westhaus – Merten, Ponomarjow (všetci Nem.), vylúčení: 0:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 4633 divákov