Slovenskí hokejisti v úvode Nemeckého pohára nestačili na Švajčiarov

Slovensko – Švajčiarsko 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)

Góly: 56. Krivošík (Šišovský, M. Rosandič), 57. Kudrna (Hrivík) – 31. Fuchs (P. Suter, Heldner), 36. Bertaggia (L. Hischier, Glauser), 38. Moy (Glauser, Kreis), 57. Prassl, 60. P. Suter

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kopitz, Schrader – Jürgens, Kowert (všetci Nem.)

Slovensko: Košarišťan – Marek Ďaloga, Čerešňák, Koch, Martin Chovan, M. Rosandič, Bodák, Trška – M. Lunter, Zigo, P. Zuzin – Kudrna, Hrivík, Buček – J. Sukeľ, Gríger, Liška – Šišovský, M. Sukeľ, Krivošík – A. Kollár ml.

Švajčiarsko: Nyffeler – Egli, Paschoud, Rathgeb, Karrer, Kreis, Glauser, Heldner, Le Coultre – Fuchs, Fazzini, P. Suter – Moy, Rod, Prassl – Simion, Bertaggia, Marco Müller – Bader, L. Hischier, Maillard

Slovenskí hokejisti prehrali úvodné stretnutie Nemeckého pohára so Švajčiarskom 2:5.  Tréner Craig Ramsay musel pred turnajom urobiť až sedem zmien v nominácií.

Aktívnejšie začali slovenskí hokejisti. Až do polovice stretnutie diváci gól nevideli. V rozpätí siedmich minút však Helvéti skórovali trikrát a zakončili druhú tretinu s pohodlným vedením 3:0. Slováci vsietili úvodný gól v až 56. minúte zásluhou Filipa Krivoštíka. Andrej Kudrna o minútu neskôr znížil na rozdiel jediného gólu. Namiesto slovenského tlaku a vyrovnania prišli však dva švajčiarske góly. O definitívnom výsledku rozhodol Pius Suter strelou do prázdnej brány.

Najbližšie bude súperom Slovenska B-výber Ruska v sobotu 9.11. o 16:30.

Autor: Nikola Baďová