Petra Vlhová chce pred ďalším kolom SP zapracovať hlavne na kondícii

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Petra Vlhová sa v úvode sezóny Svetového pohára v rakúskom Söldene v disciplíne obrovský slalom umiestnila na 14. mieste. Minulý rok tu preteky nedokončila. Pred začiatkom sezóny absolvovala operáciu nosných dutín, ktorá narušila jej tréningový proces.

Nie som v najlepšej forme, ale nevyhováram sa na to. Vedeli sme, že to bude ťažké. Prvé preteky ukázali čo a ako, ale sezóna je otvorená. Dva týždne dozadu som bola rozhodnutá, že sem nepôjdem. Teraz mám aspoň nejaké body a snažím sa brať z toho nejaké pozitíva,“ uviedla po dojazde do cieľa. Na ľadovci Rettenbach panovalo v ouvertúre SP teplé počasie. Organizátori však pripravili pre pretekárov výborné podmienky. „Trať bola dobrá. Aj prvé aj druhé kolo. Aj napriek tomu, že bolo 15 stupňov. Dalo sa ísť, ale ja som to nevyužila,“ zhodnotila podmienky Vlhová.

Rodáčka z Liptova zápasila so zdravotnými problémami. V lete často kvôli prechladnutiu brala antibiotiká a jej tréning nebol plnohodnotný. Lekár jej nariadil operáciu. „Po operácii sa cítim lepšie v tom, že nemusím každý týždeň riešiť to, že mám nádchu a môžem trénovať. Veľmi mi to pomohlo a uvidíme počas roka, ako sa to bude vyvíjať,“ zhodnotila kladne situáciu.

Úvodné kolo ukázalo na čom má slovenská reprezentantka pracovať. „Je to hlavne o technike. Najväčšia časť je kondícia, pretože cítim, že nemám takú silu, akú som mávala minulý rok. Najviac som nedostatok kondície cítila na strmine, kde človek musí byť 100 %. Ak nevládze tak robí chyby, ktoré by inak neurobil. Sú to veci, ktoré aj keď chcem urobiť, ma to nepustí. Preto som šťastná, že teraz mám čas ešte niečo dobehnúť. Budem sa koncentrovať len a len na ten tréning,“ dodala na záver Petra Vlhová.

Autor: Nikola Baďová

Foto: Marek Černák