V obrovskom slalome v Söldene si 17-ročná Robinsonová pripísala premiérový triumf

V ouvertúre Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Söldene vyhrala obrovský slalom prekvapujúco Alice Robinsonová z Nového Zélandu časom 2:17,36.

Obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu Mikaela Shiffrinová z USA obsadila so stratou +0.06 sekundy druhú priečku. Na stupňoch víťazov ich doplnila Francúzka Tessa Worley (+0.36), ktorá obhajovala víťazstvo z minulého roku.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila konečné 14. miesto (+1.78).

Po prvom kole viedla sympatická Američanka, ktorá predviedla plynulú jazdu a usadila sa na čele s časom 1:07.89. Novozélanďanka strácala 14 stotín sekundy. Tretia skončila Talianka Frederica Brignone (+0.86). Petre Vlhovej nevyšla jazda v strednej časti trati a so stratou +1.47 sa umiestnila na siedmom mieste.

Druhé kolo sa dlho nieslo v znamení fantastického posunu nórskej reprezentantky Marie Therese Tvibergovej s číslom 58. Špecialistka na rýchlostné disciplíny zajazdila najrýchlejšie druhé kolo a v celkovom poradí poskočila z 26. pozície na šiestu. Francúzka Worleyová zajazdila sa vďaka štvrtému najlepšiemu času v druhom kole usadila na tretej priečke. Iba 17-ročná Robinsonová si svoju východiskovú pozíciu z prvého kola udržala. Shiffrinová predviedla opäť skvelú druhú jazdu, avšak až s 18. časom a ani po piatich rokoch v Söldene netriumfovala. Naopak mladá Novozélanďanka si vo svojej druhej sezóne v kolotoči Svetového pohára vybojovala premiérový vavrín.

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej nevyšlo podľa predstáv ani druhé kolo, pričom napokon skončila 14. v poradí.

“Chyba bola vo mne. Trať nebola rozbitá. Momentálne sa v tom necítim najlepšie. Treba na tom popracovať. Vieme, že konkurencia je silná,” uviedla v cieli. Úspešnej lyžiarke zabránila v tréningovom procese septembrová operácia: “Nie som v najlepšej forme, ale nevyhováram sa na to. Chcela som štartovať a dať do toho všetko. Nie je jednoduché stále byť na pódiu. Budem bojovať a dať každú jazdu na 100%.”

Najbližšie sa slalomárky predstavia vo fínskom Levi 23. novembra.

Autor: Nikola Baďová