Preview obrovského slalomu SP v Söldene: Petra Vlhová otvorí nový ročník

Foto: Martin Horváth

Petra Vlhová v rámci obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní rakúskom Söldene otvorí nový ročník, keďže si vylosovala číslo jeden.

Trať

Pretekárky sa predstavia na ľadovci Rettenbach, pričom sa štartuje vo výške 3040 m n. m. Cestou do cieľa budú musieť prekonať 370 výškových metrov. Trať prvého kola bude mať na starosti nemecký tréner Rudi Soulard, druhému kolu dá tvár švédský kouč Pierre Miniotti.

Favoritky

Môžeme očakávať veľmi zaujímavý priebeh pretekov, pretože na víťazstvo si môžu brúsiť zuby viaceré pretekárky. Petra Vlhová je úradujúca majsterka sveta a rada by úspešne vkročila do novej sezóny. Mikaela Shiffrinová obhajuje veľký i malý glóbus, vďaka čomu by sme mohli vidieť napínavý americko-slovenský súboj. Doňho by sa mohla zapojiť Tessa Worleyová, ktorá dlhodobo patrí medzi najlepšie protagonistky tejto disciplíny. Zaostávať by nechcela ani Viktoria Rebensburgová, Nemka môže takisto atakovať najvyššie pozície. O vysoké priečky by mohli bojovať aj Talianky Federica Brignoneová, Marta Bassinová či Švajčiarka Wendy Holdenerová.

 

Program

SP v rakúskom Söldene – obrovský slalom – 1. kolo: 10:00 (RTVS Dvojka) 1 Petra Vlhová

SP v rakúskom Söldene – obrovský slalom – 2. kolo: 13:00 (RTVS Dvojka)

Štartová listina

startovkasoldenzeny2020AL5001SLR1

Autor: Martin Horváth