Anastasia Kuzminová ostáva aj po ukončení kariéry v oblasti športu

Slovenská biatlonová reprezentantka Anastasia Kuzminová minulú stredu definitívne ukončila na tlačovej konferencií svoju bohatú kariéru. “Stále ma to veľmi mrzí. Buď však niečo robím na 100% alebo vôbec,” neubránila sa slzám.

Pre trojnásobnú olympijskú medailistku začína nová kapitola života. Pri športe však ostane: “Stále chcem pôsobiť v športe a chcem byť súčasťou športového života na Slovensku. Budem naďalej propagovať zdravý životný štýl. Svoju rolu vidím v tom, že dokážem motivovať veľa ľudí, hlavne mládež a detí k tomu, aby sa viac hýbali. Momentálne som zapojená do projektov slovenského olympijského a športového výboru. Ako zamestnankyňa vojenského centra Dukla Banská Bystrica by som rada pomáhala pri plnení úloh, ktoré sa naň kladú. Som ambasádorkou európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý sa uskutoční v roku 2021 v Banskej Bystrici.” Anastasia prijala ponuku od firmy Viessmann a stala sa taktiež ambasádorkou udržateľnosti v energetike:“Som veľmi rada, že som vzorom pre mladú generáciu. Aj týmto spôsobom sa viem pričiniť, aby budúcnosť pre ňu bola krajšia a lepšia.

Určite mi potrvá dlhšie, kým sa ustálim a nájdem si svoje dlhodobé zaradenie sa. Konečne prichádza obdobie, kedy sa stanem mamou na plný úväzok,” doplnila svoje úvahy najúspešnejšia slovenská biatlonistka. V otázke trénerstva je Anastasia Kuzminová opatrná: “Nie je zaručené, že úspečný športovec sa vie stať aj úspešným trénerom. Športovec musí získať ďalšie skúsenosti a byť aj dobrým pedagógom. Nehovorím nie na trénerskú prax do budúcna. Momentálne sa však chcem venovať svojím deťom, ktoré ma potrebujú a cítim to tak už dlhšiu dobu.”

Autor: Nikola Baďová

Foto: Martin Horváth