Alena Procházková získala v poradí už tretí krištáľový glóbus za letný seriál SP

Slovenské lyžovanie dosiahlo zásluhou Aleny Procházkovej historický úspech. Vďaka tretiemu miestu v posledných pretekoch sezóny v behu na kolieskových lyžiach, ktorými boli v rámci finále Svetového pohára v talianskom Trente stíhacie preteky klasickou technikou na 13 km, zaznamenala Alena Procházková tretie víťazstvo v rade v celkovom hodnotení Svetového pohára!

Až do konca to bolo v celkovej klasifikácii veľmi tesné a rozhodovalo sa až v záverečnom behu. V ňom síce zvíťazila Švédka Linn Soemskarová, ale tretie miesto Procházkovej znamenalo v konečnom hodnotení SP dvadsaťbodový náskok pre našu reprezentantku (Procházková 972 bodov, Someskarová 952 bodov). Tretia v konečnom poradí Svetového pohára Ruska Svetlana Nikolaevová mala na vedúce duo už väčší odstup, dosiahla dovedna 615 bodov.

„Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo získať tretíkrát po sebe krištáľový glóbus. Tieto štyri dni boli pre mňa veľmi stresujúce a náročné. Do každých pretekov som išla s maximálnym nasadením, aby som získala čo najviac bodov. Som rada, že mi to takto vyšlo, lebo naozaj obhájiť glóbus nebolo jednoduché v takejto silnej konkurencii,“ povedala po záverečnom slávnostnom ceremoniáli na margo svojho aj slovenského historického úspechu šťastná Alena Procházková.

Zdroj: Tlačová správa SLA