Alena Procházková sa dostala na čelo celkového poradia SP v behu na kolieskových lyžiach

Alena Procházková sa dostala na čelo celkového poradia Svetového pohára v behu na kolieskových lyžiach, pričom v zápolení na 14 km voľnou technikou v ruskom Chanty-Mansijsku obsadila 3. miesto s odstupom 1,4 sekundy.

Ján Koristek skončil na 20 km voľne na 11. priečke len 1,3 sekundy za víťazným Ivanom Anisimovom.

„Sme spokojní, že nám takto vyšli preteky v Rusku, kde je konkurencia najmä domácich pretekárok v behu na kolieskových lyžiach na vysokej úrovni. Po materiálnej stránke sme boli lepšie vybavený ako na majstrovstvách sveta, mali sme špeciálne kolieska na mokrý asfalt, ktoré nám na MS v Madone chýbali. V posledných pretekoch na 14 km s hromadným štartom mala Alena tiež na víťazstvo, prekazil jej to však konárik z brezy, ktorý sa jej v poslednom kole dostal medzi rám lyže a koliesko. Prakticky celý jeden dvojkilometrový okruh jej brzdil jednu lyžu a išla ako so zatiahnutou ručnou brzdou,“ povedal k vystúpeniu Aleny Procházkovej na pretekoch SP v behu na kolieskových lyžiach v Rusku reprezentačný tréner Ján Valuška.

„Po návrate z Ruska zostávame dva týždne doma a budeme sa pripravovať na finále SP v Taliansku. Naším cieľom tam bude najmä obhajoba Procházkovej krištáľového glóbusu,“ dodal Ján Valuška.

Zdroj, Foto: Tlačová správa SLA