Slovenské juniorky Timea Mazúrová a Kristína Sivoková vybojovali bronz v tímovom šprinte na MS v Madone

Slovenské juniorky Timea Mazúrová a Kristína Sivoková vybojovali bronz v tímovom šprinte voľnou technikou na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone, keď zaknihovali odstup 32,72 sekundy.

Zlato získali Rusky Olga Potapovová a Arina Bylinková v čase 25:10,99 pred reprezentantkami Švédska Norou Lignellovou a Sarou Anderssonovou (+22,22).

Barbora Klementová a Alena Procházková skončili v ženskej kategórii na 4. priečke, pričom mali v cieli odstup 26,78 sekundy.

Zlato si pripísali Švédky Moa Olssonová s Linn Soemskarovou v čase 23:12,70 pred Taliankami Lisou Bolzanovou s Luciou Scardoniovou (+4,21) a Ruskami Anastasiou Vlasovovou so Svetlanou Nikolajevovou (+7,75).

Medzi mužmi zvíťazili Matteo Tanel a Francesco Becchis z Talianska časom 33:36,79 pred nórskym duom Patrick Fossum Kristoffersen – Ragnar Bragvin Andresen (+0,09) a švédskou dvojicou Victor Gustafsson – Robin Norum (+0,17).

Ján Koristek a bývalý biatlonista Matej Kazár obsadili 10. miesto s odstupom 1:04,70.

Juniori Matúš Oravec a Denis Tilesch zaznamenali 7. pozíciu pri odstupe 43,75 sekundy.

Slovenská výprava ukončila letný svetový šampionát v behu na lyžiach s bilanciou jedna strieborná a jedna bronzová medaila.