Anastasia Kuzminová skončila na podujatí City Biathlon vo Wiesbadene šiesta

Anastasia Kuzminová skončila na podujatí City Biathlon v nemeckom Wiesbadene 6. miesto, keď preťala cieľ s odstupom 2:14,9 pri bilancii 2+7.

Slovenská reprezentantka podala pomerne dobrý bežecký výkon, čím vyslala pozitívny signál smerom k nadchádzajúcej zime. V zápolení, v ktorom sa strieľalo štafetovým spôsobom s dobíjaniami a za každý netrafený terč bola udelená penalizácia 10 sekúnd, musela trojnásobná olympijská víťazka stráviť 20 sekúnd v tzv. trestnom boxe. Napokon 34-ročná hviezdna biatlonistka obsadila 6. pozíciu.

Preteky vyhrala Lisa Vittozziová z Talianska, ktorá dosiahla víťazný čas 32:41,9 pri bilancii 0+5. Monika Hojniszová sa umiestnila na 2. priečke (0+8; +51,7), pódium doplnila víťazka celkového hodnotenia SP Dorothea Wiererová z Talianska (1+5; +1:17,7).