MS Madona: Alena Procházková skončila na 10 km klasicky v top 5

Alena Procházková skončila na 10 km klasicky na MS v behu na kolieskových lyžiach v lotyšskej Madone v top 5, pričom zaknihovala kvalitné 4. miesto s odstupom 1:13,4.

Zlatú medailu získala druhá žena celkového poradia SP v uplynulej sezóne Natalia Neprjajeová z Ruska, ktorá dobehla do cieľa vo víťaznom čase 23:25,7. Striebro vybojovala Lucia Scardoniová (+33,1) z Talianska a bronz putuje do Švédska zásluhou Linn Soemskarovej (+49,2).

Barbora Klementová sa umiestnila na 18. pozícii s odstupom 3:12,8.

Medzi mužmi zvíťazil Alexander Bolšunov, hviezdny Rus si pripísal víťazný čas 44:48,1. Striebro išlo na vrub jeho krajana Ilju Poroškina (+1:01,1) a bronz pripadol Švédovi Victorovi Gustafssonovi (+1:52,9).

Jedinému Slovákovi Jánovi Koristekovi (+3:42,9) namerali 17. najrýchlejší čas dňa.

V kategórii junioriek patrila Kristíne Sivokovej (+2:18,0) pekná 6. priečka. Do top 10 sa takisto predrala 9. Mária Danielová (+3:07,9). Marianna Klementová (+4:18,0) bola 16. v poradí.

Junior Matúš Oravec (+4:42,6) dobehol do cieľa na 18. pozícii.

Zajtra pokračuje súťažné dianie na letnom svetovom šampionáte v behu na lyžiach šprintom voľne, v ktorom sa predstaví aj bývalý biatlonista Matej Kazár.