Boston bude hosťovať rozhodujúci zápas finále NHL

TD Garden bude hosťovať rozhodujúci zápas celej NHL. Boston Bruins a St. Louis Blues odohrajú v poradí už sedemnáste 7. finále v histórii Stanleyho pohára. Zápas sa bude hrať 13.6. o 2:00 nášho času. Hráči Bruins totiž počas pondelkovej noci porazili domáce St. Louis v šiestom zápase finále play off 5:1. Stav série sa tak dostal na 3:3. Ide o prvé 7. finále odkedy hráči Bostonu v roku 2011 porazili Vancouver Canucks v Rogers Arena za stavu 4:0.

Foto: omruk

Boston bojuje o siedmy pohár, St. Louis o prvý

Boston Bruins bude hosťovať 7. finále šampionátu po prvý raz vo svojej 95 ročnej histórii. Bruins tak bude zápasiť o svoj už siedmy Stanleyho pohár; pre St. Louis ide o prvý boj o víťazstvo ligy odkedy v roku 1967 vstúpili do NHL. Hoci aktuálne kurzy sú výraznejšie naklonené domácemu družstvu, v NHL nikdy nič nie je isté a množstvo fanúšikov si nenechá ujsť najmä stávky naživo. Domáci tím je držiteľom rekordu v odohraných 7. finále – bojovali v nich už dokopy 27 ráz, pričom ako víťazi odišli z pätnástich z nich. Každý tím už vyhral 7. finále počas tohtoročnej playoff. Marcus Johansson skóroval pre Boston vo víťaznom zápase s výsledkom 5:1 proti Toronto Maple Leafs vo Východnej konferencii na TD Garden 23. apríla. Pat Maroon zas 7. mája zabezpečil výhru pre St. Louis v zápase končiacom stavom 2:1 proti Dallas Stars na Enterprise Center v Západnej konferencii.

Boston má Cháru a Raska

Slovenský obranca figurujúci v tíme Boston Bruins, Zdeno Chára, bude hrať už jeho štrnáste 7. finále a predbehne tak Patricka Roya a Scotta Stevensa. 42-ročný kapitán Bruins hral posledné dva zápasy s ochranou sánky pripevnenou k jeho prilbe po tom, ako v štvrtom zápase dostal pukom nešťastnú ranu do tváre, ktorá skončila zlomeninou. Chárov gól do prázdnej brány v čase 17:41 počas tretej tretiny v šiestom zápase z neho spravil druhého najstaršieho hráča histórie NHL, ktorý skóroval vo finále Stanleyho pohára. Mark Recchi, Chárov spoluhráč z roku 2011, umiestnil tri góly v zápase proti Vancouveru vo veku 43 rokov. Klenotom Bostonu je aj brankár Tuukka Rask, ktorý mal v šiestom stretnutí až 28 zásahov a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. Mnohí ho považujú za najlepšieho hráča tímu a tvrdia, že Boston  by nebol tam kde je, pokiaľ by fínskeho hráča nemal v bráne. To však nehrá do karát Jaroslavovi Halákovi, ktorý sa na ľad nedostal. Do hry nezasiahol ani Peter Cehlárik.

Blues si veria

Hoci Blues hrajú o svoj premiérový Stanleyho pohár s odhodlaním, stoja proti silnému súperovi. Od roku 1939 totiž ide v poradí len o 17. finále playoff, kedy sa o držiteľovi pohára rozhodne až v siedmom zápase. Tréner St. Louis, Craig Berube, však svojim zverencom verí a tvrdí, že pokiaľ by mu niekto pred pár mesiacmi povedal, že budú hrať siedmy finálový zápas, okamžite to prijme. Dodáva, že tímu sa vonku darí a v Bostone už v rámci tejto série dokonca dvakrát vyhrali.