Kráľovnou biatlonovej stopy sa stala Anastasia Kuzminová

Kráľovnou biatlonovej stopy sa stala ôsmykrát Anastasia Kuzminová, ktorá sa v uplynulej sezóne stala majsterkou sveta v šprinte a získala malý glóbus za rovnakú disciplínu.

Hviezdna 34-ročná biatlonistka nechala svojim fanúšikom na sociálnej sieti odkaz: „Už po ôsmykrát som sa stala Kráľovnou biatlonovej stopy. Ďakujem všetkým, kto sa podieľal na mojich úspechoch aj v sezóne 2018-2019. Bez vás by to nešlo!“

Držiteľka šiestich olympijských medailí v minulom ročníku okrem vyššie zmienených úspechov vyhrala päť pretekov SP a takisto raz skončila druhá. V celkovom poradí Svetového pohára v biatlone Banskobystričanka obsadila tretiu pozíciu.

Nasťa po marcových pretekoch s hromadným štartom SP v Osle oznámila koniec individuálnej kariéry, pričom počas leta sa rozhodne o jej možnom pokračovaní v štafetách. V letných mesiacoch čakajú na jednu z najlepších biatlonistiek súčasnosti zápolenia na kolieskových lyžiach v nórskom Sandnese na festivale Blink a v nemeckom Wiesbadene na podujatí City Biathlon.

Zdroj, Foto: Facebook/Anastasia Kuzmina