Fíni sa stali majstrami sveta v hokeji

Fíni sa po ôsmich rokoch stali majstrami sveta v hokeji, keď podobne ako v roku 2011 triumfovali na Slovensku. V bratislavskom finále fínsky výber zdolal Kanadu 3:1.

Ako prví skórovali Kanaďania zásluhou Theodora, ktorý sa presadil v 11. minúte. Fínsky kapitán Antilla však na začiatku druhej časti hry dokázal vyrovnať. Rovnaký hráč sa v 43. minúte postaral o vedúci zásah Fínov. Skóre finálového stretnutia spečatil v 56. minúte Pesonen, keď si jeho šikovná strela našla miesto za Murrayho chrbtom. Fínsko zažilo déjá vu z roku 2011, keďže nadviazalo na titul svetových šampiónov na slovenskej pôde.

Počas budúceho roka sa majstrovstvá sveta v hokeji uskutočnia vo švajčiarskych mestách Zürich a Lausanne.

Finále MS v hokeji 2019 – Zimný štadión Ondreja Nepelu Bratislava

Kanada – Fínsko 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 11. Theodore (Mantha, McCann) – 23. Anttila (Manninen, Ojamäki), 43. Anttila (Savinainen), 56. Pesonen (Tyrväinen, Hakanpää)

Kanada: M. Murray – Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, P. Myers – Mark Stone, Dubois, Marchessault – S. Reinhart, Couturier, Cirelli – Mantha, Turris, McCann – Joseph, Strome, Henrique – Jost

Fínsko: Lankinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Lammikko, Anttila, Kiviranta

Rozhodcovia: Björk (SWE), Tufts (USA) – Lazarev (RUS), Lhotský (CZE), strely na bránu: 44-22, vylúčenia: 3-4, 9085 divákov

Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja)

Najlepší brankár: Andrej Vasilevskij (Rus.)

Najlepší obranca: Filip Hronek (ČR)

Najlepší útočník: Nikita Kučerov (Rus.)

Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu): Mark Stone (Kan.)

All-Star tím (podľa médií): Andrej Vasilevskij (Rus.) – Filip Hronek (ČR), Mikko Lehtonen (Fín.) – Jakub Voráček (ČR), William Nylander (Švéd.), Mark Stone (Kan.)