Slovensko pokorilo Dánsko v samostatných nájazdoch

Posledný zápas na domácich majstrovstvách sveta slovenskí hokejisti odštartovali pozvoľna. Na prvý gól sme si museli počkať až do záveru druhej tretiny, keď minútu pred sirénou vypálil od modrej čiary Marinčin a puk sa odrazil od dánskeho hráča do brány. Dánom sa podarilo v siedmej minúte tretej časti hry skórovať počas presilovky piatich na troch. V riadnom hracom čase sa už ani jednému tímu nepodarilo skórovať aj napriek tomu, že Slováci si dokázali vytvoriť veľký tlak a aj gólové šance. Rozuzlenie zápasu neprinieslo ani predĺženie.

Slovenskí reprezentanti si tak predĺžili svoje pôsobenie na majstrovstvách sveta a ľudia si mohli vychutnať aj samostatné nájazdy. V tých sa ako prvý presadil Laco Nagy, pre ktorého to bol posledný zápas v reprezentačnom drese. Dnešného kapitána doplnil presným zásahom Michal Krištof. Denis Godla nepustil za seba ani jeden z dánskych nájazdov a Slováci sa tak mohli tešiť z výhry.

Dánsko – Slovensko 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0)

Góly: 39. Marinčin (Studenič, Nagy) – 46. Boedker (Russell) – Nájazady: Laco Nagy, Michal Krištof

Dánsko: Dahm – Lauridsen M.,  Lauridsen O – Bruggisser, Jensen J. – Jensen N., Larsen O. –  Lassen M., Poulsen  –  Boedker, Regin, Russell –  Storm, Jensen J., Jensen N. – Bau Hansen, Madsen, Meyer – Jakoben, Olesen, – Galbraith

Slovensko: Godla – Černák, Sekera, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch – Pánik, L. Hudáček, Tatar – Studenič, Krištof, L. Nagy – Lantoši, M. Sukeľ, M. Daňo – Lunter, Buc, Liška – Zigo, D. Bondra

Vylúčený: 2:5 na 2 minúty, presilovky 1:0, oslabenia 1:0. Rozhodcovia:  Iverson, Ohlund, Leermakers, Sormunen, 7440 divákov

Autor: Ivana Ďurtová