Slovensko získalo proti Francúzsku tri body

Slovensko získalo na domácom svetovom šampionáte v hokeji v Košiciach proti Francúzsku tri body, keď sme zvíťazili jednoznačne 6:3.

Skóre zápasu otváral v 14. minúte Richard Pánik, ktorý slávil úspech v presilovke vďaka dôrazu. Tesne pred prvou prestávkou tečoval strelu Martina Fehérváryho Matúš Sukeľ a už bolo 2:0 pre nás. Na 3:0 zvyšoval nádherným presilovkovým blafákom v 26. minúte Libor Hudáček. Vrásky na čele nám však v druhej tretine urobili Manavian s Texierom, čím znížili na 2:3. Hneď na úvod záverečnej časti hry sa presadil Erik Černák, ktorého bomba si našla miesto za chrbátom Hardyho. V našom oslabení v 53. minúte presne zamieril Michal Čajkovský po vybojovaní puku Dávidom Bucom. Šiesty gól Slovenska zaznamenal nestarnúci Ladislav Nagy, pričom mu zadovkou krásne prihral Marko Daňo. Dve minúty pred koncom kozmeticky upravil stav stretnutia na 6:3 Rech. Zajtra o 20:15 na slovenský tím čaká Veľká Británia.

Francúzsko – Slovensko 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Góly: 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehérváry, Tatar), 26. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. Nagy (Daňo, Marinčin) – 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka)

Francúzsko: Hardy (46. Buysse) – Thiry, Chakiachvili, Hecquefeuille, Crinon, Manavian, Janil, Berthon, Dame-Malka – Rech, Guttig, Texier – Fleury, Claireaux, Bozon – Bertrand, Valier, Treille – Leclerc, Ritz, Perret

Slovensko: Rybár – Černák, Sekera, Čajkovský, Marinčin, Fehérváry, Koch, – Pánik, Hudáček, Tatar – Studenič, Krištof, Nagy – Lantoši, Sukeľ, Daňo – Liška, Buc, Lunter – Zigo

Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Schukies (Nem.) – Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR), vylúčení: 6:2, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 7440 divákov (vypredané).