Laura Dahlmeierová sa rozhodla ukončiť aktívnu kariéru

 

Laura Dahlmeierová sa rozhodla ukončiť svoju aktívnu kariéru, ktorá napriek jej krátkosti bola vyšperkovaná obrovskými úspechmi.
„Milí fanúšikovia, priatelia, partneri a kolegovia, je čas povedať – Dovidenia! Po neuveriteľne náročnej sezónej plnej vzostupov a pádov nepociťujem v sebe vášeň odvádzať sto percent profesionálnemu športu. Preto som sa rozhodla ukončiť po dôslednom uvážení moju aktívnu športovú kariéru. Od môjho detstva som bola úplne oddaná biatlonu. Mohla som zažiť skvelé a intenzívne momenty. Spoznala som úžasných spoločníkov a fanúšikov, bez ktorých by toto všetko nebolo možné. Obrovská vďaka tomuto športu, vďaka ktorému som sa stala tým, kým som. Aby som spravila priestor na nové dobrodružstvá, je čas ukončiť biatlonovú kariéru. Teším sa na to, čo ma čaká,“ zdôverila sa fanúšikom na sociálnej sieti stále ešte len 25-ročná biatlonová legenda.

Rodáčka z nemeckého Garmisch-Partenkirchenu svoju aktívnu činnosť obohatila dvomi zlatými a jednou striebornou medailou z OH v Pjongčangu. Hviezdna biatlonistka získala veľký krištáľový glóbus a takisto dva malé. Počas MS v Hochfilzene 2017 utvorila rekord, keď vybojovala päť zlatých a jeden strieborný cenný kov. Celkovo si Laura Dahlmeierová pripísala 14 medailí na svetových šampionátoch a 33 víťazstiev vo Svetovom pohári v biatlone.

Zdroj: Facebook/Laura Dahlmeier

Autor: Viktória Lichvarčíková