Slovensko nešťastne prehralo s Nemeckom

Slovensko nešťastne prehralo na domácich MS v Košiciach s Nemeckom, keď sme húževnatému súperu podľahli 2:3.

Skóre stretnutie otvoril v 24. minúte Nemec Michaelis. V 29. minúte sa delovkou v presilovej hre 5 na 3 presadil náš kapitán Andrej Sekera a bolo vyrovnané 1:1. O minútu neskôr prestrelil súperovho brankára v pokračujúcej presilovej hre o jedného hráča Libor Hudáček, čím sme viedli 2:1. Dlho to vyzeralo na plný bodový zisk slovenskej reprezentácie. V hre bez brankára sa však necelé dve minúty pred koncom presadil Eisenschmid. O troch bodoch pre Nemcov rozhodol 27 sekúnd pred koncom hviezdny Draisaitl.

Nemecko – Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun) – 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. Hudáček (Pánik, Tatar)

Nemecko: Niederberger – Holzer, M. Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, Schopper, J. Müller – Pföderl, Hager, Ehliz – Kahun, Draisaitl, Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer

Slovensko: Čiliak – Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský – Pánik, Krištof, Tatar – Studenič, Sukeľ, Nagy – Lantoši, Hudáček, Daňo – Liška, Buc, Lunter

Rozhodovali: Fraňo (ČR), Sidorenko (Bielorus.) – Ondráček (ČR), Šišlo (Rus.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Holzer 10 min za nešportové správanie – Nagy 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 7440 divákov