Slovensko predviedlo proti Kanade vynikajúci výkon

Slovensko predviedlo na domácom svetovom šampionáte v Košiciach proti Kanade vynikajúci výkon, keď sme napokon smolne prehrali 5:6.

Skóre stretnutia otváral v 8. minúte Matúš Sukeľ, pričom hneď na to zvyšoval na 2:0 Adam Liška. Kanaďania sa však do konca úvodnej tretiny dokázali dostať do zápasu zásluhou Manthu a Theodora. V presilovej hre na začiatku druhej časti hry skóroval Ladislav Nagy a následne sa na 4:2 dokázal presadiť Adam Liška. Nasledoval podobný scenár, keď dali góly Marchessault, Cirelli. Tomášovi Tatarovi neuznali gól kvôli postaveniu Richarda Pánika v bránkovisku. Na 5:4 pre Kanadu otáčal Stecher. Na 5:5 vyrovnával v polovici tretej tretiny autor nášho prvého presného zásahu Matúš Sukeľ. Napriek famóznemu vystúpeniu sme sa z bodov netešili, keďže dve sekundy pred koncom v našom oslabení naklonil misky váh na kanadskú stranu Mark Stone.

Slovensko – Kanada 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Góly: 8. Sukel’ (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc), 52. Sukel’ (Marinčin) – 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (S. Reinhart, Theodore), 37. Stecher (Turris, Severson), 60. Mark Stone (Chabot)

Rozhodca: Bjork (SWE), Nikolic (AUT) – Malmqvist (SWE), Oliver (USA)

Diváci: 7 420