Slovensko bojovalo proti Fínom o body až do konca

Slovensko bojovalo proti Fínom v druhom zápase MS v Košiciach o body až do konca, pričom sme napokon prehrali 2:4.

Náš tím poslal do vedenia v 11. minúte Erik Černák, ktorý sa presadil pohotovou strelou. Následne Fíni ešte do prvej prestávky otočil skóre zásluhou presilovkového gólu Linbohma a nechytateľnej strely Kakka. V záverečnej minúte druhej tretiny sa po obtočení okolo brány sme sa tešili z presného zásahu Martin Marčina, keď sa jeho trefa musela overovať videorozhodcom dokonca dvakrát. V polovici tretej tretiny skončil pokus talentovaného Kakka za Čiliakom a ten istý hráč skompletizoval hetrik v našej hre bez brankára.

Po dni voľna na slovenskú reprezentáciu čakajú v pondelok o 20:15 Kanaďania.

Skupina A – Steel Arena – Košice

Slovensko – Fínsko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 11. Černák (Sekera, Pánik), 40. Marinčin (Studenič, Jaroš) – 15. Lindbohm (Savinainen, Rajala), 17. Kakko (Mikkola, Manninen), 50. Kakko (Mikkola), 60. Kakko (Manninen)

Slovensko: Čiliak – Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Marek Ďaloga, Fehérváry, Čajkovský, Koch – Pánik, Krištof, Tatar – Studenič, M. Sukeľ, L. Nagy – Lantoši, Zigo, M. Daňo – Liška, Buc, Lunter

Fínsko: Lankinen – M. Lehtonen, Ohtamaa, Lindbohm, Jokiharju, Mikkola, Kaski, Koivisto, Hakanpää – Rajala, Ilomäki, Savinainen – H. Pesonen, Manninen, Kakko – Kiviranta, Tyrväinen, Ojamäki – Sallinen, Lammikko, Anttila

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,

Rozhodcovia: Nikolic (Rak.), Sidorenko (Biel.) – Jensen (Dán.), McCrank (Kan.)

Počet divákov: 7421 divákov