Slovensko v generálke pred MS zvíťazilo nad Nórskom po predĺžení

Slovensko v generálke pred domácimi MS zvíťazilo v Michalovciach nad Nórskom 3:2 po predĺžení.

Už po 22 sekundách hry otvoril skóre na našu radosť novopečený asistent kapitána Erik Černák, ktorého strelu od modrej si zrazili Nóri do vlastnej brány. Diváci si museli na ďalší gól počkať až do 47. minúty, pričom Trettens vyrovnával na 1:1. V 52. minúte sa v presilovej hre presadil medzi kruhmi Tomáš Zigo, vďaka čomu sme opäť viedli. Už o dve minúty neskôr skóroval na 2:2 Lindström, napriek našej prevahe počas celého zápasu sme v riadnom hracom čase remizovali. Hneď v úvodnej minúte predĺženia sa po krásnej akcii Tomáša Tatara s Richardom Pánikom bez problémov trafil do čierneho druhý menovaný. Doplnkové samostatné nájazdy sme vyhrali 2:1 zásluhou šikovného zakončenia Richarda Pánika a prekvapujúcej gólovej strely Martina Marinčina.

Už v piatok nás o 20:15 v Košiciach čaká prvý zápas svetového šampionátu proti USA.

Slovensko – Nórsko 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 – 1:0)

Góly: 1. Černák (Tatar, Pánik), 52. Zigo (Lantoši), 61. Pánik (Tatar) – 47. Trettens (Forsberg, Kristiansen), 54. Lindström (Holös)

Slovensko: Rybár – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Feherváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Tatar, Sukeľ, Pánik – Daňo, Zigo, Studenič – Bondra, Marcinko, Lantoši – Buček, Buc, Liška

Nórsko: Haukeland – Lesund, Holös (C), Bonsaksen, Espeland, Nörstebö, Johannesen, Bull, Käsastul – Olden, Olimb, Reichenberg – Trettenes, Haga, Olsen – Roest, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Kristiansen

Rozhodca: Jonák, Snášel – Gajan, Smrek