Slovensko v Poprade deklasovalo Veľkú Britániu

Slovensko v prípravnom zápase pred domácimi MS deklasovalo v Poprade Veľkú Britániu pomerom 6:1.

Skóre stretnutia otváral v 10. minúte Tomáš Zigo, ktorého strelu si Briti zrazili do vlastnej brány. Na 2:0 zvyšoval v polovici druhej tretiny hviezdny Tomáš Tatar, keď sa bezproblémovo presadil po odraznemu puku. Následne v presilovej hre Veľká Británia znížila na 1:2 zásluhou Farmera. O minútu neskôr nezaváhal Matúš Sukeľ, ktorý dorážal zakončenie Mária Grmana. Tesne pred druhou sirénou mali diváci možnosť vidieť gólové zakončenie Róberta Lantošiho, čím sme viedli už 4:1. Do záverečnej časti hry sme v bráne so striedajúcim Godlom vstúpili s chuťou, čo podčiarkol zásahom Martin Marinčin. Po lahôdkovej prihrávke Patrika Kocha zavŕšil stav zápasu v 49. minúte na konečných 6:1 mladý Adam Liška.

Slovensko sa v generálke pred svetovým šampionátom ešte stretne v utorok v Michalovciach o 18:00 s Nórskom.

Slovensko – Veľká Británia 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Góly: 10. Zigo (Grman, Čajkovský), 29. Tatar (Pánik, Sukeľ), 36. Sukeľ (Grman), 40. Lantoši (Marinčin, Daňo), 46. Marinčin (Jaroš, Nagy), 49. Liška (Koch, Ďaloga) – 35. Farmer (Shields, O’Connor)

Slovensko: Čiliak (41. Godla) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Čajkovský, Grman, Koch, Ďaloga – Tatar (A), Sukeľ, Pánik – Nagy (A), Zigo, Studenič – Liška, Marcinko, Daňo – Buček, Buc, Lantoši

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – O’Connor, D. Phillips, Richardson (A), Lee, Ehrhardt, Billingsley, Swindlehurst, Ferrara – Farmer, Perlini, Mosey – Betteridge, Lachowicz, J. Phillips (C) – Lake, Hammond, Dowd (A) – Kirk, Myers, Shields

Rozhodcovia: Stano, Orolin – Gegáň, Smrek

Počet divákov: 4 513