Slovensko prehralo s Českom oba zápasy

Slovensko prehralo s Českom oba zápasy v rámci Euro Hockey Challenge, keď sme najskôr v piatok v Trenčíne podľahli Čechom 1:3 a o deň neskôr v Nitre 0:2.

Skóre piatkového zápasu otváral hneď na začiatku prvej tretiny Čech Chytil. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky vyrovnal na 1:1 snajper Richard Pánik. V druhej časti hry dal druhý gól Chytil a na konečných 1:3 pre Česko uzavrel Kubalík.

V sobotu sa Česi presadili v prvej tretiny po góloch Zaťoviča a Tomáška, pričom sa do konca stretnutia stav napriek niekoľkým našim sľubným šanciam nezmenil.

Slovensko – Česko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) – Trenčín

Góly: 20. Pánik (Nagy) – 1. Chytil (Červený), 24. Chytil (Tomášek), 54. Kubalík (Kudrátek, Řepík)

Slovensko: Hudáček (Godla) – Sekera, Štajnoch, Fehérváry, Jaroš, Koch, Ďaloga, Rosandič, Grman – Tatar, Nagy, Pánik – Studenič , Sukeľ, Lantoši – Liška, Kytnár, Puliš – Luntner, Zigo, Buček

Česko: Kovář (Bartošák) – Polášek, Jeřábek, Jordán, Pavlík, Krejčík, Kundrátek, Moravčík, Sklenička – Zaťovič, Fořt, Sekáč – Červený, Chytil, Tomášek – Zohorna T., Zohorna R., Zohorna H. – Kubalík, Hanzl, Řepík – Rousek

Rozhodcovia: D. Konc st., Snášel – Tvrdoň, D. Konc ml., Beniač

Slovensko – Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) – Nitra

Góly: 3. Zaťovič (Krejčík), 18. Tomášek (Kolář)

Slovensko: Čiliak (Godla) – Čajkovský, Sekera (C), Ďaloga, Fehérváry, Grman, Rosandič, Štajnoch, Koch – Pánik, Sukeľ, Buček – Studenič, Kytnár (A), Nagy (A) – Lantoši, Zigo, Lunter – Svitana, Buc, Bondra

Česko: Bartošák (Langhamer) – Gudas (A), Krejčík, Sklenička, Moravčík, Zámorský, Jeřábek, Kundrátek, Kolář (A) – Voráček (C), Kovář, Zaťovič – H. Zohorna, Chytil, Tomášek – Řepík, Hanzl, Kubalík – Rousek, T. Zohorna, Červený – R. Zohorna

Rozhodcovia: Stano, Müllner – Šefčík, Gegáň