Slováci zvíťazili v druhom zápase nad Rakúšanmi po nájazdoch

Slováci zvíťazili v druhom zápase v rámci Euro Hockey Challenge v Innsbrucku nad Rakúšanmi 2:1 po samostatných nájazdoch.

Hneď v prvej minúte sa presadil Martin Bakoš, ktorému asistoval Studenič. V druhej čast hry dokázali domáci hokejisti vyrovnať po góle Zwergera. Do konca riadneho hracieho času ani predĺženia sa skóre zápasu nemenilo. O výhre nášho tímu v nájazdovej lotérii rozhodol Martin Bakoš.

Počas budúceho týždňa sa slovenská reprezentácia predstaví na domácom ľade v dvojzápase proti Česku.

RAKÚSKO – SLOVENSKO 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

25. Zwerger (Hofer) – 2. Bakoš (Studenič, Chovan), rozhodujúci sn: Bakoš.

Rozhodovali: Grubner, Ofner – Nothegger, Sparer, vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Rakúsko: Kickert – Maier, Lindner, Schlacher, Payr, Kirschläger, Jakubitzka, Vallant, Matzka – Ulmer, Baumgartner, Ganahl – Hofer, Haudum, Zwerger – Cijan, Gaffal, Macierzynski – Pöschmann, Maxa, Wachter

Slovensko: Hudáček – Štajnoch, Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Sersen, Koch, Grman, Rosandič – Svitana, Špirko, Puliš – Studenič, Kytnár, Chovan – Bakoš, Sukeľ, Liška – Bondra, Buc, Cingel