Slovensko jednoznačne vyhralo nad Rakúskom

Slovensko jednoznačne vyhralo v rámci Euro Hockey Challenge v Salzburgu nad domácim Rakúskom v pomere 5:1.

Skóre zápasu otvoril hneď na úvod v presilovke debutant Marián Studenič, ktorý v predbránkovom priestore po Bakošovej strele zasunul puk za rakúskeho brankára. Následne sa pri našej hernej prevahe pohotovo presadil skúsený kapitán Ladislav Nagy. Na 1:2 z pohľadu Rakúska znížil tesne pred prvou sirénou Ganahl. Na 3:1 pre Slovensko zvyšoval na začiatku druhej tretiny po teči Sersenovej prihrávky Dávid Buc. Aktívnemu Adamovi Liškovi v 26. minúte naservíroval puk Bakoš a už sme viedli 4:1. V tretej tretine po súhre s Grmanom lahôdkovým zakončením uzavrel stav zápasu na 5:1 v náš prospech Martin Štajnoch.

Rakúsko – Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

19. Ganahl – 3. Studenič (Bakoš), 14. Nagy, 23. Buc (Sersen), 26. Liška (Bakoš, Sukeľ), 47. Štajnoch (Grman, Buc). Rozhodca: Smetana, Nikolič – Nothegger, Konchider

Rakúško: Herzog – Lindner, Maier, Payr, Schlacher, Jakubitzka, Kirchschläger, Matzka, Vallant – Ganahl, Baumgartner, Ulmer – Zwerger, Haudum, Hofer – Cijan, Komarek, Gaffal – Antonitsch, Maxa, Pöschmann
Slovensko: Godla – Čajkovský, Štajnoch, Feherváry, Ďaloga, Koch, Sersen, Rosandič, Grman – Nagy, Špirko, Puliš – Chovan, Kytnár, Studenič – Bondra, Buc, Svitana – Liška, M. Sukeľ, Bakoš