Slovensko v prvom prípravnom stretnutí pred MS podľahlo Švédsku

Slovensko v úvodom prípravnom zápase na štadióne v Topoľčanoch podľahlo Švédsku 0:4.

Od úvodu stretnutia sme mohli vidieť na ľade rýchly hokej. Švédi svoj ostrý začiatok dokázali pretaviť na gól už vo štvrtej minúte. Počas prvej tretiny sme videli hneď niekoľko šancí na oboch stranách. Žiadna z nich však neskončila v bráne. Prvú presilovku si Slováci zahrali v štrnástej minúte, keď bol za podrazenie vylúčený Strömwall. Presilovku sme odohrali veľmi dobre, no aj napriek veľkej šanci Bakoša sme nedokázali nepriazniví stav vyrovnať. Prvá tretina tak skočila 0:1.

Švédi odštartovali druhú vo vysokom tempe. Vďaka presným prihrávkam si dokázali vypracovať viacero šancí. Všetkým však pozorný Hudáček odolával. Na Slovenskej strane sa do najväčšej šance dostali Puliš s Tyborom vo štvrtej minúte. Len pár sekúnd potom si Švédi zahrali svoju prvú presilovku, ktorú však nevyužili. V desiatej minúte sa Švédi dokázali strelecky presadiť po druhýkrát, keď z modrej čiary strieľal Svedberg. V druhej polovici tretiny sa Slováci dokázali dostať do prečíslenia traja na jedného ani to neskončilo gólom. V pätnástej minúte si švédski hokejisti zahrali druhú presilovku, ktorú dokázal využiť Holm a po druhej časti hry viedli už 3:0.

Aj tretiu tretinu začala severania svižne a obdarovali Hudáčka hneď niekoľkými strelami. Slovenský gólman všetky pokryl. V deviatej minúte sa Slováci dočkali druhej presilovky. Úvodné minúty sme strávili v útočnom pásme. Avšak ani druhú početnú výhodu sme nedokázali využiť. Tretiu presilovkovú príležitosť nezúžitkovali ani reprezentanti troch koruniek. Štvrtý nedovolený zákrok Slovákov Tri korunky potrestali štvrtým gólom do Hudáčkovej siete. Do gólovej bilancie sa zapísal Bristedt. Aj tretia tretina skončila víťazne pre Švédov. Slovenským hokejistom sa v riadnom hráčom čase nepodarilo skórovať, pričom zápas skončil 0:4.

Sledovať sme mohli aj samostatné nájazdy, na ktorých sa ešte pred zápasom dohodli obaja tréneri. Zo Slovákov sa v nájazdoch presadili Bakoš s Pavlovi čom, čím sme rozstrel vyhrali 2:1.

Slovensko: Hudáček (Košarišťan) – Sersen (A), Grman, Trška, Chovan, Rosandič, Štajnoch, Jánošík – Puliš, M. Sukeľ, Tybor – Nagy (C), Gríger, Bakoš (A) – Liška, Cingeľ, Kudrna – Mikúš, Buc, Paulovič

Švédsko: Enroth (Ersson) – Holm, Bengtsson, Svedberg, Bertilsson, Andersson, Arnesson – Boqvist, Lander, Strömwall – Bristedt, Brithén, Zaar – Elvenes, Rasmussen, Sandin – Mastomäki, Kellman, Brodecki

Autor: Ivana Ďurtová